Description
Lustrous freshwater pearls of graduating size are embraced by shimmering carved beads in this incomparable women's bangle bracelet, fashioned in sterling silver
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | Pearl |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 6 x 9 |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Plating Type | Rhodium |
| Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Chain Type | Bead |
| Bracelet Width | 60 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 60 mm |
| Height | 55 mm |
| Chain Type | Bead |
Recommended Products
- Matte Coin Hinged Bangle 14K Yellow Gold woSP5ZB0
- $1,599.99 $90.50
Save: 94% off
- Diamond Bracelet 1/4 ct tw Round-cut Sterling Silver lMWwsUPX
- $449.99 $96.00
Save: 79% off
- Link Bracelet 14K Two-Tone Gold 8.5" Length OTDApzYR
- $4,999.99 $93.50
Save: 98% off
- Cuban Link Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" Swvqwck6
- $2,499.99 $94.00
Save: 96% off
- Shy Creation Diamond Bracelet 1-7/8 ct tw Round 14K Yellow Gold SC55011916 SChShtSK
- $4,900.00 $94.50
Save: 98% off
- Natural Emerald Bolo Bracelet 1/6 ct tw Diamonds 10K White Gold yhfAvbrh
- $899.99 $95.50
Save: 89% off
- Natural Emerald Bangle Bracelet 1/5 ct tw Diamonds 14K Yellow Gold Wv1lQnVJ
- $2,299.99 $94.50
Save: 96% off
- Rose Anklet Sterling Silver 9 Length sYGPomFp
- $29.99 $23.99
Save: 20% off












