Description
A meaningful heart station shimmers elegantly in the center of this timeless women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 6.7-inch cable chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 6.7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 9.72 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 6.7 inches |
| Width | 9.72 mm |
| Height | 8.86 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Cuban Link Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" Bsw9Q3gZ
- $2,999.99 $96.00
Save: 97% off
- Men's Waxed Cord/Black Leather Bracelet Stainless Steel 8.5" Q0lM0aPr
- $59.99 $47.99
Save: 20% off
- Marco Dal Maso Men's Acies Thin Bangle Bracelet Black Enamel Sterling Silver 7" MDHkcw3s
- $443.00 $90.00
Save: 80% off
- Men's Link ID Bracelet 14K White Gold 10.0mm 8" pVNqSwA7
- $2,599.99 $90.50
Save: 97% off
- Fancy Link Bracelet 14K Rose Gold 4xLZLcYo
- $2,999.99 $99.00
Save: 97% off
- Men's Woven Bracelet Brown Leather Stainless Steel 8.5" inAMi310
- $89.99 $71.99
Save: 20% off
- Hinged Bangle Bracelet Sterling Silver UZlMw3Oq
- $169.99 $93.50
Save: 45% off
- Diamond Bracelet 4 ct tw Round 10K Rose Gold non7mSvG
- $5,499.99 $98.50
Save: 98% off














