Description
A meaningful center "love" station shimmers elegantly in the center of this playful women's bolo bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the cable chain secures in place with a bolo clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Clasp Type | Bolo |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 9.52 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Width | 9.52 mm |
| Height | 4.5 mm |
| Clasp Type | Bolo |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Amethyst Bolo Bracelet 1/8 ct tw Diamonds Sterling Silver ziAu6CrN
- $399.99 $90.50
Save: 77% off
- Link Bracelet 14K White Gold Gg1yt2Mn
- $799.99 $96.50
Save: 88% off
- Men's Lab-Created Diamond Bracelet 6 ct tw Round/Baguette 14K Yellow Gold UNSLN5kC
- $3,499.99 $98.50
Save: 97% off
- Lab-Created Emerald Bracelet 1/8 ct tw Diamonds Sterling Silver GjrSUP5p
- $399.99 $91.50
Save: 77% off
- Amethyst Heart Bracelet Diamond Accents Sterling Silver KIh4K8AX
- $249.99 $96.00
Save: 62% off
- Shoot for the Moon Diamond Bolo Bracelet St. Silver/10K Gold jirX7DwL
- $239.99 $93.00
Save: 61% off
- Diamond-Cut Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" lx0DEm1F
- $599.99 $97.50
Save: 84% off
- John Hardy Dot Station 6.5MM Bracelet in Silver and 18K Gold, Large PKh64zXr
- $825.00 $90.00
Save: 89% off













