Description
This two-tone 9-inch foxtail chain bracelet features a row of stainless steel links accented with yellow ion-plating. The 9-inch chain secures in place with a fancy clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Plating Type | Ion-Plated |
| Plating Colour | Yellow |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Fancy |
| Bracelet Chain Type | Foxtail |
| Bracelet Width | 9 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 9 mm |
| Height | 6 mm |
| Clasp Type | Fancy |
| Chain Type | Foxtail |
Recommended Products
- Men's Diamond Bracelet 1/3 ct tw Round Sterling Silver sOCsHjeG
- $1,000.00 $94.50
Save: 91% off
- Diamond Bangle Bracelet 4 ct tw Round 14K White Gold tyLYgkXS
- $8,999.99 $94.00
Save: 99% off
- Diamond Infinity Bracelet 1/3 ct tw Black/White Sterling Silver 5FX0SXeD
- $339.99 $98.50
Save: 71% off
- Four Leaf Clover Anklet Sterling Silver 10 Length nfJzLfA0
- $69.99 $55.99
Save: 20% off
- Grooved Fancy Link Bracelet 14K Yellow Gold 8" HvFxqY3y
- $749.99 $97.00
Save: 87% off
- LOVE" Bolo Bracelet 10K Yellow Gold OQZrR9ec
- $299.99 $92.00
Save: 69% off
- Diamond Bolo Bracelet 1/6 ct tw Round-cut Sterling Silver t8iGqamN
- $244.99 $95.50
Save: 61% off
- Men's Lab-Created Diamond Bracelet 2 ct tw Round 14K Yellow Gold 8.5" 9VlLqHxZ
- $1,199.99 $96.00
Save: 92% off















