Description
Intriguing wheat chains are dynamically woven together to create this exceptional women's foxtail chain anklet. Fashioned in lustrous 14K yellow gold, the 10-inch anklet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Fancy |
| Bracelet Width | 4 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 4 mm |
| Height | 4 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Fancy |
Recommended Products
- Heart and Key Bracelet Sterling Silver OTVzFyBK
- $249.99 $98.50
Save: 61% off
- Kallati Multi-Sapphire Bangle Bracelet 1/20 ct tw Diamonds 14K Yellow Gold U9DfVQS7
- $2,199.99 $98.00
Save: 96% off
- Natural Amethyst Tennis Bracelet 10K Yellow Gold 7" DXS8wgI1
- $849.99 $97.50
Save: 89% off
- Diamond Bolo Bracelet 1 carat tw Round 14K White Gold mspCFkM2
- $2,650.00 $96.50
Save: 96% off
- Diamond Bracelet 5 ct tw Round-cut 14K White Gold 3IqpveeZ
- $9,499.99 $98.50
Save: 99% off
- Garnet Link Bracelet 1-1/2 ct tw Diamonds 14K Rose Gold BEHQtLa5
- $7,999.99 $98.50
Save: 99% off
- High-Polish Cross Link Anklet 14K Yellow Gold 9" LHmTpdt0
- $699.99 $98.50
Save: 86% off
- Diamond Bracelet 1/4 ct tw Round-cut 10K White Gold M8bNkak0
- $1,300.00 $91.50
Save: 93% off












