Description
Keep your collegiate pride close to your heart with this meaningful Michigan State University anklet. Fashioned in sterling silver, the 9-inch anklet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 7 mm |
| Height | 10 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain Bracelet Black Sapphire Sterling Silver 6.5" NdHwbIlV
- $550.00 $98.50
Save: 82% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw Round 14K White Gold 8.5" VqetwFs5
- $3,999.99 $94.00
Save: 98% off
- John Hardy Classic Chain Pull Through Bead Bracelet Onyx Cord/Sterling Silver YgVyHa8N
- $350.00 $91.50
Save: 74% off
- Men's Brown Leather Bracelet Black Ion-Plated Stainless Steel 8.5" g88pp2Uv
- $59.99 $47.99
Save: 20% off
- Figaro Chain Bracelet 10K Yellow Gold iRbV2QRC
- $349.99 $95.00
Save: 73% off
- Cultured Freshwater Pearl Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" GSBQ8M7y
- $649.99 $92.50
Save: 86% off
- Beveled Curb Chain Anklet 14K Yellow Gold 9" lTuxS1rj
- $529.99 $97.50
Save: 82% off
- Diamond Bracelet 1-1/2 ct tw Round-cut 14K White Gold 5UsEQcOU
- $4,499.99 $95.50
Save: 98% off












