Description
Brown leather in a twill weave forms this handsome bracelet for him. The 8.75 inch bracelet secures with a stainless steel box clasp, and the width is approximately 12mm.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Bracelet Width | 12 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 12 mm |
| Height | 8.75 mm |
| Clasp Type | Box |
Recommended Products
- Infinity Symbol Bracelet 14K Two-Tone Gold 7.5" q6OyjTsD
- $899.99 $90.50
Save: 90% off
- Hollow Bangle Bracelet 14K Yellow Gold dkhjuUi8
- $679.99 $96.00
Save: 86% off
- Shy Creation Diamond Station Bracelet 1/10 ct tw Round 14K White Gold 7" SC22003857 5Tlv5q2q
- $470.00 $94.00
Save: 80% off
- Bangle Bracelet 10K Yellow Gold rOrrkPjY
- $399.99 $98.00
Save: 75% off
- John Hardy Classic Chain 10.5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Small ZO9BdN6M
- $1,450.00 $94.00
Save: 94% off
- Scripted Monogram Bracelet S07juX9Z
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Circle Fancy Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" rbkIgTuj
- $999.99 $98.50
Save: 90% off
- Diamond-Cut Franco Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.75" dbghF76I
- $1,899.99 $94.00
Save: 95% off














