Description
Easy to wear and stunning to behold, this 14K yellow gold bangle has a high-polish finish and faceted bars at the ends. The 7-inch bangle flexes for comfortable wear.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Width | 2 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 2 mm |
| Height | 7 mm |
Recommended Products
- Diamond Bracelet 3 ct tw Round 14K White Gold PrCttqMT
- $3,499.99 $93.00
Save: 97% off
- Cuff Bangle Bracelet Sterling Silver 4KMWwzsw
- $299.99 $93.50
Save: 69% off
- John Hardy Classic Chain Natural Moonstone Bolo Bracelet Sterling Silver, Medium-Large 70BNcNUD
- $795.00 $92.00
Save: 88% off
- Diamond Bolo Bracelet 2 ct tw Round-cut 14K White Gold ZuqGe21G
- $3,360.00 $93.50
Save: 97% off
- Diamond Bangle 2 ct tw Round 14K White Gold t3tBYvkN
- $5,900.00 $99.00
Save: 98% off
- Le Vian Diamond Bolo Bracelet 2 ct tw 14K Strawberry Gold 1sPlEMeb
- $3,499.99 $99.00
Save: 97% off
- Men's Brown Leather Woven Bracelet Stainless Steel 8.75" tgWFUd0r
- $79.99 $63.99
Save: 20% off
- Link Bracelet Sterling Silver 7.75 Length Dukn3ji7
- $159.99 $91.50
Save: 43% off












