Description
A lustrous heart charm adorns a high-polish cable chain in this stylish women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.5-inch cable chain secures in place with a toggle clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Toggle |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 18 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 18 mm |
| Height | 26 mm |
| Clasp Type | Toggle |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Diamond Bracelet 5 ct tw Princess/Marquise/Round 14K White Gold HMKT6uP3
- $10,999.99 $94.00
Save: 99% off
- Men's Polished Chain Bracelet 14K Yellow Gold 9.9mm 8.5" 47ttOkfh
- $5,499.99 $94.00
Save: 98% off
- Hearts Desire Diamond Bracelet 2 ct tw Round 18K White Gold Zbdrsfa6
- $4,999.99 $95.50
Save: 98% off
- Diamond Bracelet 1/4 ct tw Round-cut Sterling Silver ZEZO7oue
- $599.99 $91.00
Save: 85% off
- Indiana University Anklet Sterling Silver 9" WqQlGIxG
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Bangle Bracelet 10K Rose Gold 6IOlruqO
- $399.99 $94.50
Save: 76% off
- Diamond Cut Beaded Bracelet 14K Yellow Gold TsznE0P2
- $1,199.99 $94.50
Save: 92% off
- Diamond Bangle Bracelet 1-1/2 ct tw Round 14K Yellow Gold 7" lju5f3Fs
- $3,699.99 $90.50
Save: 98% off













