Description
A meaningful heart station shimmers elegantly in the center of this timeless women's bolo bracelet. Fashioned in 14K rose gold, the cable chain secures in place with a bolo clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Clasp Type | Bolo |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 6.8 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Width | 6.8 mm |
| Height | 5.6 mm |
| Clasp Type | Bolo |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain Bracelet Sterling Silver - Medium 9YQHkiFQ
- $1,500.00 $95.50
Save: 94% off
- Diamond Bolo Bracelet 1 ct tw Round 10K Yellow Gold 7" RAOA44bg
- $1,599.99 $99.50
Save: 94% off
- Vera Wang WISH Diamond Tennis Bracelet 2 ct tw 10K White Gold wq8BqKNB
- $4,300.00 $99.00
Save: 98% off
- Diamond Heart Bracelet 1/4 ct tw Round-cut Sterling Silver 32g0rejD
- $389.00 $92.50
Save: 76% off
- Men's Black Onyx Bead & Box Chain Bracelet Stainless Steel 8.5" xT9l8ezi
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Heart Charm Anklet 14K Yellow Gold egi0NYVQ
- $299.99 $91.50
Save: 69% off
- Le Vian Sapphire Bracelet 1-1/3 ct tw Diamonds 14K Strawberry Gold L6cVy7n5
- $15,747.50 $93.00
Save: 99% off
- John Hardy Classic Chain Cross Bracelet Sterling Silver, Medium yr0miQH7
- $295.00 $94.50
Save: 68% off













