Description
Meaningful high-polish cross symbols brighten multiple stations in this dazzling women's anklet. Fashioned in 14K yellow gold, the 9-inch cable chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 6 mm |
| Height | 8 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Italia D'Oro Men's Screw Link Bracelet 14K Two-Tone Gold 8.47" 4SftfvnG
- $2,299.99 $98.50
Save: 96% off
- Diamond Bolo Bracelet 2 ct tw Round 14K White Gold 9.5" 0P6fBUYs
- $3,999.99 $98.50
Save: 98% off
- Lab-Created Blue Sapphire & Lab-Created White Sapphire Tennis Bracelet Sterling Silver 4l3J8k8c
- $149.99 $98.50
Save: 34% off
- Domed Omega Bracelet 14K Yellow Gold 7" 5U18UHZU
- $2,899.99 $92.50
Save: 97% off
- Diamond Tennis Bracelet 5 ct tw Round 14K Yellow Gold 7.25" G9ymIwIX
- $7,999.99 $90.50
Save: 99% off
- Natural Lavender Jade Anklet Sterling Silver 9" 3fiBym7e
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- 1933 by Esquire Men's Diamond Bracelet 1/5 ct tw Round 14K Yellow Gold/Sterling Silver bzcSMw1A
- $1,799.99 $95.00
Save: 95% off
- Marco Dal Maso Men's Green Leather Bracelet Sterling Silver/18K Yellow Gold-Plated 8" 572gmSAA
- $363.00 $93.50
Save: 74% off












