Description
Meaningful high-polish cross symbols brighten multiple stations in this dazzling women's anklet. Fashioned in 14K yellow gold, the 9-inch paperclip chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Paperclip |
| Bracelet Width | 6.4 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 6.4 mm |
| Height | 6.3 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Paperclip |
Recommended Products
- Marco Dal Maso Men's Blue Leather Bracelet Sterling Silver/18K Yellow Gold-Plated 8" hg9mSUwV
- $363.00 $96.50
Save: 73% off
- Mixed Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" Adj. hOp4103l
- $249.99 $94.00
Save: 62% off
- Natural Yellow Sapphire Tennis Bracelet 14K Yellow Gold 7" OKYqCDoT
- $4,000.00 $95.50
Save: 98% off
- Shy Creation Diamond Bangle Bracelet 7/8 ct tw Round 14K Yellow Gold SC55004145ZS 8s2fqGvd
- $4,995.00 $90.00
Save: 98% off
- John Hardy Legends Naga 3.5MM Double Wrap Bracelet in Silver, Medium l2b2kEj2
- $695.00 $98.00
Save: 86% off
- Fancy San Marco Bracelet Sterling Silver Pul5qsH8
- $199.99 $99.50
Save: 50% off
- Men's Box Chain Bracelet Gold Ion-Plated Stainless Steel R2bUv9el
- $69.99 $55.99
Save: 20% off
- Natural Emerald Bolo Bracelet 1/6 ct tw Diamonds 10K Yellow Gold hW7ZYn2f
- $899.99 $98.50
Save: 89% off












