Description
This elegant bracelet for her features an infinity symbol suspended between cable chains. Fashioned in 14K rose gold, the bracelet adjusts from 7 to 7.5 inches in length, and secures with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 8.05 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 8.05 mm |
| Height | 19.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- John Hardy Dot Slim Chain Bracelet Sterling Silver KUFj9UPT
- $450.00 $91.00
Save: 80% off
- Polished Bangle Bracelet 14K White Gold 7" 8SQSTLOz
- $1,499.99 $92.50
Save: 94% off
- Diamond Bracelet 2 ct tw Round-cut 14K White Gold cdDOnMnv
- $4,499.99 $95.50
Save: 98% off
- Roman Coin Bangle Chain Bracelet 14K Yellow Gold dXHCg2hA
- $1,399.99 $92.50
Save: 93% off
- Lab-Created Diamond Fashion Bracelet 3 ct tw Emerald/Round 14K White Gold cViTXsvo
- $4,499.99 $92.50
Save: 98% off
- John Hardy Legends Naga Station Bracelet in Silver, Large 1v4fCBxt
- $2,400.00 $90.50
Save: 96% off
- Engravable Station Bracelet Sterling Silver 7.5" 32mm eA2GGABZ
- $179.99 $98.50
Save: 45% off
- Diamond Bracelet 4 ct tw Round 10K White Gold mxRVPmLV
- $5,499.99 $97.50
Save: 98% off














