Description
This stylish men's bracelet features black ion-plated stainless steel links with bold tungsten links. The 8.5-inch bracelet secures in place with a box clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Plating Type | Ion-Plated |
| Metal 2 Type | Tungsten |
| Metal 2 Color | White |
| Plating Colour | Black |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 10 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 10 mm |
| Height | 8.5 mm |
| Clasp Type | Box |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- John Hardy Legends Naga 6MM Station Bracelet in Silver and 18K Gold, Small EAHygs3J
- $825.00 $99.50
Save: 88% off
- Heart Infinity Bracelet 1/10 ct tw Diamonds Sterling Silver 3HdAzzRa
- $169.00 $93.00
Save: 45% off
- Mariner Chain Anklet 14K Yellow Gold KGvahHBJ
- $649.99 $90.50
Save: 86% off
- Men's Cross Chain Bracelet Black & Rose Ion-Plated Stainless Steel 8.75" VKpCffUx
- $129.99 $97.50
Save: 25% off
- Curb Link Bracelet 14K Yellow Gold 8.75" Length 3ZsGM648
- $6,999.99 $90.00
Save: 99% off
- Le Vian Natural Crystal Bracelet 1/15 ct tw Diamonds 14K Honey Gold yJZtGor3
- $594.99 $91.50
Save: 85% off
- Mariner Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" UYnSJ22g
- $1,449.99 $90.50
Save: 94% off
- LOVE" Curb Bracelet 14K Yellow Gold 6.6" Adj. Bf8fbIdg
- $599.99 $98.50
Save: 84% off














