Description
This distinctive bolo bracelet for him features round onyx beads that alternate with stainless steel discs on either side of the textured stainless steel center. The bolo clasp adjusts easily to fit.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | Onyx |
| Stone Color | Black |
Stone Shape | Round |
| Stone Size | 10.00 X 10.00 |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Class | Natural |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Clasp Type | Bolo |
| Bracelet Width | 10 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Width | 10 mm |
| Height | 10 mm |
| Clasp Type | Bolo |
Recommended Products
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 1-3/8 ct tw Round 10K Yellow Gold Ss81Y5ZZ
- $1,199.99 $93.00
Save: 92% off
- 8" Figaro Link Bracelet 14K Yellow Gold Appx. 4.75mm oEZfuhBE
- $1,349.99 $90.50
Save: 93% off
- Diamond Tennis Bracelet 1-1/2 ct tw Round 14K White Gold 7" kcx0NB0x
- $6,699.99 $93.50
Save: 99% off
- Quincea?era Bracelet 14K Two-Tone Gold 6.25" VxNDTthC
- $599.99 $90.00
Save: 85% off
- Bangle Bracelet 14K Yellow Gold 8 Length GEB1QJRD
- $5,499.99 $93.50
Save: 98% off
- Diamond Cuban Link Bracelet 2-7/8 ct tw Round 10K White Gold 7" lvHUvPXN
- $4,699.99 $96.50
Save: 98% off
- Le Vian Diamond Bolo Bracelet 3/8 carat tw 14K Strawberry Gold LgDv8TzC
- $2,650.00 $96.00
Save: 96% off
- John Hardy Classic Chain Bracelet in Silver and 18K Gold, Medium dJx1flia
- $1,050.00 $96.50
Save: 91% off












