Description
Fashioned in versatile 14K yellow gold, this round Cuban link bracelet is perfect for a bold, stylish look. The 7.25-inch chain is approximately 3.1mm wide and secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 7.25 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cuban |
| Bracelet Width | 3.1 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.25 inches |
| Width | 3.1 mm |
| Height | 3.1 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cuban |
Recommended Products
- Lab-Created Emerald Bracelet Diamond Accents 10K Yellow Gold 6vpJ8EcM
- $899.99 $95.50
Save: 89% off
- Italia D'Oro Polished Oval Link Bracelet 14K Yellow Gold VjIj0u6o
- $1,049.99 $98.00
Save: 91% off
- John Hardy Classic Chain 6.5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Small JOGXwkFy
- $595.00 $91.00
Save: 85% off
- Lab-Created Diamond Bracelet 3 ct tw Round 14K White Gold C0Nu5ynU
- $3,250.00 $92.50
Save: 97% off
- Diamond-Cut Triple Rope Bracelet 14K Yellow Gold 7" 2n7sV7Rv
- $1,099.99 $99.00
Save: 91% off
- Textured Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" Length GC7YaoyC
- $749.99 $97.50
Save: 87% off
- Palm Tree Anklet Sterling Silver 9 Length QpVU4gQw
- $49.99 $39.99
Save: 20% off














