Description
A striking addition to any look, this handsome bracelet features woven strips of brown leather. Fashioned in stainless steel, the 8.5-inch chain secures in place with a magnetic clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Magnetic |
| Bracelet Chain Type | Leather |
| Bracelet Width | 12 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 12 mm |
| Height | 12 mm |
| Clasp Type | Magnetic |
| Chain Type | Leather |
Recommended Products
- Weave Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" FQ4p3tll
- $2,499.99 $98.00
Save: 96% off
- Lab-Created Opal Anklet Sterling Silver 9" XQ8m6sNc
- $69.99 $55.99
Save: 20% off
- Diamond Link Anklet 1/20 ct tw Round 10K Yellow Gold 4dgXwviH
- $599.99 $91.50
Save: 85% off
- Diamond Bangle 1/4 ct tw Round-cut 10K White Gold eXH94VYU
- $1,299.99 $91.50
Save: 93% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw Round 14K White Gold 8.5" jx7KWGoH
- $4,199.99 $91.50
Save: 98% off
- Fancy Link Bracelet 14K Yellow Gold U4dBeLKG
- $979.99 $98.50
Save: 90% off
- Marco Dal Maso Men's Smooth Black Leather Double Wrap Bracelet Sterling Silver 16" pZsOVNLG
- $197.00 $96.00
Save: 51% off













