Description
This delightful bracelet for her features a "#1 Mom" charm crafted of 14K yellow gold. The 7-inch link chain fastens with a lobster clasp. From the Rembrandt Charms? Collection.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 12 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 12 mm |
| Height | 13.25 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Diamond Infinity Bracelet 1/6 ct tw Round 10K Yellow Gold AIhQ1Kmu
- $1,199.99 $91.50
Save: 92% off
- Shy Creation Diamond Bracelet 2-7/8 ct tw 14K White Gold SC55002952 MLgukAfl
- $7,900.00 $92.00
Save: 99% off
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 1/4 ct tw Round 10K White Gold ZrNiZI0p
- $649.99 $94.00
Save: 86% off
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 7/8 ct tw Round 10K White Gold drEPPFI9
- $1,699.99 $98.00
Save: 94% off
- San Marco Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7" WzSLH9VI
- $1,499.99 $99.50
Save: 93% off
- John Hardy Classic Chain Station Pull Through Bracelet , Silver, Gemstone, Small - Medium nhtkEAWd
- $1,100.00 $90.50
Save: 92% off
- Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round-cut Sterling Silver EcqAowZT
- $649.99 $98.00
Save: 85% off
- Link Chain Bracelet 10K Tri-Color Gold 7.25" peNrsNgH
- $650.00 $98.50
Save: 85% off













