Description
This elegant and versatile 3mm women's anklet features delicate beads fashioned in lustrous sterling silver. The 10-inch beaded chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Bead |
| Bracelet Width | 3 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 3 mm |
| Height | 3 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Bead |
Recommended Products
- Mariner & Serpentine Chain Bracelet Set 14K Yellow Gold 7.5" kvLDcsaW
- $1,799.99 $94.50
Save: 95% off
- Sideways Cross Bracelet 14K White Gold 7" Adjustable Length 4uSNFDx8
- $249.99 $90.00
Save: 64% off
- Today/Tomorrow/Forever Toggle Bracelet Sterling Silver RZvDRQID
- $199.99 $98.50
Save: 51% off
- Square Franco Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.75" Bz3TmrkR
- $1,299.99 $95.50
Save: 93% off
- Le Vian Diamond Bracelet 2 ct tw Round 14K Honey Gold 7" rdlxybQi
- $4,999.99 $98.50
Save: 98% off
- Rope Chain Bracelet 10K Yellow Gold 7.25" ss5PyGL7
- $299.99 $91.50
Save: 69% off
- Diamond Bracelet 1/10 ct tw Round Sterling Silver gnXv9AAU
- $399.99 $90.00
Save: 77% off
- Natural Ametrine & Natural White Topaz Paperclip Bolo Bracelet 10K Yellow Gold LgOB4HfS
- $750.00 $91.50
Save: 88% off












