Description
Meaningful infinity symbols are accentuated by high-polish beads in this dazzling women's anklet. Fashioned in 14K two-tone gold, the 10-inch cable chain secures in place with a spring ring clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 10.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 10.5 mm |
| Height | 10 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Heart Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" Length naDkJUur
- $899.99 $91.50
Save: 90% off
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 1-1/8 ct tw Round 10K White Gold XLbCoKDd
- $1,999.99 $95.50
Save: 95% off
- Men's Figaro Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.0mm 8" lDCb48OL
- $3,999.99 $92.00
Save: 98% off
- Infinity Bangle Bracelet Sterling Silver PeT6C9XO
- $199.99 $96.50
Save: 52% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw 14K Rose Gold 8.5" O3FGwT92
- $4,199.99 $95.50
Save: 98% off
- Byzantine Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" J7lX7pl4
- $1,499.99 $96.00
Save: 94% off
- Diamond Bangle Bracelet 1/4 ct tw Round/Baguette 14K Yellow Gold 7" Gs3Fp8NG
- $1,499.99 $94.00
Save: 94% off












