Description
This stylish curb chain bracelet is crafted of classic stainless steel and accented with yellow ion-plating. The 8.5-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Plating Type | Ion-Plated |
| Plating Colour | Yellow |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 8.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 8.5 mm |
| Height | 8 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Diamond Bracelet 1 ct tw Round-cut 14K White Gold 84BNFZZy
- $3,499.99 $96.00
Save: 97% off
- Polished Link Bracelet Sterling Silver zP6Gln3m
- $329.99 $97.00
Save: 71% off
- Infinity Bracelet 14K White Gold bmJWNUB1
- $649.99 $94.00
Save: 86% off
- Fancy Link Anklet 14K Yellow Gold 9" SnGh6Spc
- $349.99 $91.00
Save: 74% off
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 1-1/8 ct tw Round 10K Yellow Gold vgMU5udd
- $1,999.99 $91.00
Save: 95% off
- High-Polish Link Bracelet 14K Two-Tone Gold 8.5" 1SH4ajRi
- $2,499.99 $90.50
Save: 96% off
- John Hardy Dot Bracelet in Silver and 18K Gold, Large 5vbgJ1Iz
- $695.00 $97.00
Save: 86% off
- LOVE" Curb Bracelet 14K Yellow Gold 6.6" Adj. Bf8fbIdg
- $599.99 $98.50
Save: 84% off














