Description
This dynamic curb chain bracelet is crafted of classic 14K yellow gold. The 8.5-inch bracelet fastens with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 7.3 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 7.3 mm |
| Height | 7.3 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Marco Dal Maso Men's Double Black Leather Bracelet Sterling Silver/18K Yellow Gold-Plated 16" nJnJqhrs
- $459.00 $96.50
Save: 79% off
- Anchor Chain Anklet Sterling Silver 3vcCYsgw
- $59.99 $47.99
Save: 20% off
- John Hardy Classic Chain Bracelet Sterling Silver - Medium fK8k08e4
- $995.00 $94.50
Save: 91% off
- Beaded Infinity Anklet 14K Two-Tone Gold JAXRp4Ud
- $349.99 $91.50
Save: 74% off
- Diamond Bracelet 1/4 ct tw Round-cut Sterling Silver lMWwsUPX
- $449.99 $96.00
Save: 79% off
- LALI Jewels Cultured Freshwater Pearl Bracelet 14K Yellow Gold lzByZGyT
- $179.99 $92.50
Save: 49% off
- Diamond Bead Bracelet 1/20 ct tw Round 14K Yellow Gold 7.25" Adj. CMKQHk9f
- $499.99 $99.00
Save: 80% off
- Diamond Tennis Bracelet 4 ct tw Round/Baguette/Princess 14K Rose Gold pX0nreq9
- $6,999.99 $93.50
Save: 99% off












