Description
Striking diamond-cut texture envelops this stylish women's hollow bangle bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7-inch bangle bracelet secures in place with a tongue clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Tongue |
| Bracelet Chain Type | Fashion |
| Bracelet Width | 7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 7 mm |
| Height | 6.43 mm |
| Clasp Type | Tongue |
| Chain Type | Fashion |
Recommended Products
- Le Vian Chocolate Diamonds Bolo Bracelet 7/8 carat tw 14K Gold vXSSmspN
- $3,499.99 $93.50
Save: 97% off
- Domed Omega Bracelet 14K Yellow Gold 7" 6.0mm Rjzc2AKL
- $2,200.00 $97.00
Save: 96% off
- Circle Bracelet 14K Rose Gold ImqvXxuY
- $249.99 $94.50
Save: 62% off
- Beaded Station Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" Adj. far8m1fT
- $229.99 $94.00
Save: 59% off
- Fancy Link Bracelet 14K Yellow Gold t5UGyoYv
- $999.99 $98.50
Save: 90% off
- John Hardy Classic Chain Bracelet in Silver, Large momFscdL
- $495.00 $92.50
Save: 81% off
- Heart Bracelet Sterling Silver vvfVp2ss
- $79.99 $63.99
Save: 20% off
- Paper Clip Chain Bracelet 14K White Gold 8" Buz0oN4Z
- $1,149.99 $92.50
Save: 92% off













