Description
Dynamic diamond-cut links of lustrous, high-polish gold interlock to form this versatile women's link bracelet. Fashioned in 14K white gold, the hollow 7.25-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 7.25 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 8.6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.25 inches |
| Width | 8.6 mm |
| Height | 8.6 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Stella Valle Color Bangle Bracelet Blue Matte Ceramic Over Brass 2oOw5XNC
- $44.00 $35.20
Save: 20% off
- Polished Fancy Link Bracelet Sterling Silver D6vgtFLw
- $379.99 $96.00
Save: 75% off
- John Hardy Classic Chain Bracelet Sterling Silver - Large q7Kzei0A
- $1,495.00 $94.50
Save: 94% off
- Natural Emerald Bangle Bracelet 1/5 ct tw Diamonds 14K Yellow Gold Wv1lQnVJ
- $2,299.99 $94.50
Save: 96% off
- Cuff Bracelet Sterling Silver b8BiNy9K
- $179.99 $92.00
Save: 49% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw 10K Two-Tone Gold AWqVgT4c
- $3,359.99 $97.00
Save: 97% off
- Diamond Letter P Bracelet 1/10 ct tw Round 10K Yellow Gold vFZWr9Q8
- $299.99 $91.50
Save: 69% off
- Domed Omega Bracelet 14K Yellow Gold 7" 5U18UHZU
- $2,899.99 $92.50
Save: 97% off












