Description
This curb chain bracelet combines the look of small links with its bold 14K two-tone gold craftsmanship. The 8-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Two-Tone |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 3.3 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8 inches |
| Width | 3.3 mm |
| Height | 3.3 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Diamond Bolo Bracelet 1 carat tw Round 14K White Gold mspCFkM2
- $2,650.00 $96.50
Save: 96% off
- Polished Stretch Bangle 14K Yellow Gold BRdSZkqo
- $449.99 $94.50
Save: 79% off
- Men's Black Diamond Link Bracelet 1-1/2 ct tw Sterling Silver 2Iz0I2mP
- $1,499.99 $96.50
Save: 94% off
- Marco Dal Maso Men's Smooth Green Leather Double Wrap Bracelet Sterling Silver 16" FU1N6L7Y
- $197.00 $96.50
Save: 51% off
- Textured Love Knot Flexible Cuff Bangle Bracelet 14K Yellow Gold Ded2Vex9
- $799.99 $93.50
Save: 88% off
- John Hardy Classic Chain Hammered Station Bracelet, Silver, 18K, Medium sX84mynL
- $1,595.00 $93.50
Save: 94% off
- Lab-Created Diamond Tennis Bracelet 4 ct tw Emerald/Round 14K White Gold 7" HSEyY6ld
- $6,499.99 $90.50
Save: 99% off
- Diamond Bracelet 3/4 ct tw Round-cut Sterling Silver ckIsKfcT
- $664.99 $99.00
Save: 85% off













