Description
Dynamic curb links are united by a dazzling paperclip link in this stunning women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 6-inch chain secures in place with a trigger clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 6 inches |
| Bracelet Clasp Type | Trigger |
| Bracelet Chain Type | Fashion |
| Bracelet Width | 25 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 6 inches |
| Width | 25 mm |
| Height | 6.9 mm |
| Clasp Type | Trigger |
| Chain Type | Fashion |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain Wrap Bracelet in Silver, Leather, Gemstone, Medium ZzMSvWui
- $495.00 $92.50
Save: 81% off
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 3/4 ct tw Round 10K White Gold GJXLRle7
- $1,399.99 $92.50
Save: 93% off
- Marco Dal Maso Men's Woven Green Leather Bracelet Sterling Silver/18K Yellow Gold-Plated 8" 9CnFSxVt
- $200.00 $95.50
Save: 52% off
- Diamond Infinity Bracelet 1/5 ct tw Blue/White Sterling Silver tpD05gKv
- $289.99 $92.50
Save: 68% off
- Diamond Bracelet 1/8 ct tw Round 14K White Gold 7.5" PkdtfG86
- $1,299.99 $93.00
Save: 93% off
- John Hardy Classic Chain Bracelet in Silver, Small hpQxBkWy
- $595.00 $95.50
Save: 84% off
- Men's Link Chain Bracelet 14K Yellow Gold 14.0mm 8" icuA4a8k
- $13,799.99 $96.00
Save: 99% off
- Pesavento Polvere Di Sogni Rounded Rectangle Bead Bracelet Sterling Silver/18K Rose Gold-Plated 1vQErqpf
- $124.99 $99.99
Save: 20% off














