Description
This striking Figaro link bracelet fashioned of 14K white gold. The 8-inch bracelet is approximately 3.9mm wide and secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 3.9 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8 inches |
| Width | 3.9 mm |
| Height | 3.9 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 1 ct tw Round 10K Yellow Gold p8aYIh9D
- $1,899.99 $98.50
Save: 95% off
- Beaded Station Bracelet 14K Rose Gold 7.5" Adj. BTudXKs2
- $229.99 $95.50
Save: 58% off
- Diamond Cut Rope Chain Bracelet Sterling Silver B2DHAKAE
- $49.99 $39.99
Save: 20% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 1/2 ct tw Round 10K Rose Gold Aa5ex2jy
- $599.99 $90.50
Save: 85% off
- Lab-Created Diamond Bracelet 12 ct tw Pear/Marquise 14K White Gold 7.25" PX5BGFko
- $17,999.99 $91.00
Save: 99% off
- Kallati Natural Tanzanite Bracelet 14K White Gold 7" wThXTCVj
- $2,999.99 $94.00
Save: 97% off
- Diamond Bracelet 1/4 ct tw Round-cut Sterling Silver Huh1sVMb
- $349.99 $99.50
Save: 72% off
- Diamond Bracelet 2 ct tw Round 14K Yellow Gold uW46BLfu
- $5,350.00 $90.00
Save: 98% off












