Description
This striking Figaro link bracelet fashioned of 14K white gold. The 8-inch bracelet is approximately 4.75mm wide and secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 4.75 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8 inches |
| Width | 4.75 mm |
| Height | 4.75 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Circle Fancy Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" rbkIgTuj
- $999.99 $98.50
Save: 90% off
- Men's Diamond Bracelet 1/10 ct tw Round Gold Ion-Plated Stainless Steel vJbrn312
- $179.99 $90.50
Save: 50% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw Round 14K Yellow Gold 8.5" lNfJXo08
- $4,199.99 $91.50
Save: 98% off
- Mariner Chain Anklet 14K Yellow Gold KGvahHBJ
- $649.99 $90.50
Save: 86% off
- Le Vian Diamond Bracelet 3 ct tw 14K Vanilla Gold 9AC7YOF4
- $13,248.00 $91.50
Save: 99% off
- Shy Creation Diamond Pave Curb Bracelet 4 ct tw Round 14K Yellow Gold 7" SC55010095 Rrs1DwhJ
- $9,990.00 $93.50
Save: 99% off
- Square Curb Bracelet 14K Yellow Gold 8.75" 10MM Q3ax7XDs
- $5,350.00 $94.00
Save: 98% off
- Beaded Anklet 14K Yellow Gold igwD97K5
- $329.99 $97.00
Save: 71% off












