Description
This stylish women's anklet features delicate hearts interwoven within lustrous double links. Fashioned in 14K yellow gold, the 10-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Fancy |
| Bracelet Width | 3 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 3 mm |
| Height | 3 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Fancy |
Recommended Products
- Beaded Station Bracelet 14K Rose Gold 7.5" Adj. BTudXKs2
- $229.99 $95.50
Save: 58% off
- Men's Polished Chain Bracelet 14K Yellow Gold 4.0mm 8.5" FVtogWBG
- $2,799.99 $91.50
Save: 97% off
- Woven Link Bracelet Sterling Silver vLY4XqGp
- $399.99 $96.00
Save: 76% off
- Pesavento Polvere Di Sogni Teardrop Bead Bracelet Sterling Silver/Ruthenium-Plated BwKwLPBc
- $182.99 $91.50
Save: 50% off
- Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round Sterling Silver kwzULWhi
- $629.99 $99.00
Save: 84% off
- John Hardy Classic Chain 7.5MM Reversible Bracelet, Silver, 18K, Dia, Large 7KGGl68g
- $4,300.00 $90.00
Save: 98% off
- John Hardy Classic Chain Pull Through Bracelet, Silver, Hammered Gold, Medium - Large gVk3S3jJ
- $495.00 $94.50
Save: 81% off
- Italia D'Oro Paperclip Bracelet White Enamel 14K Yellow Gold 7.25" bJvvZB0r
- $1,299.99 $93.50
Save: 93% off












