Description
A striking high-polish lions head creates dynamic visual contrast in this incredible women's bangle bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 6.75-inch bracelet secures in place with a fish hook clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 6.75 inches |
| Bracelet Clasp Type | Fish-Hook |
| Bracelet Width | 13.4 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 6.75 inches |
| Width | 13.4 mm |
| Height | 25 mm |
| Clasp Type | Fish-Hook |
Recommended Products
- Polished Stretch Bangle 14K Yellow Gold BRdSZkqo
- $449.99 $94.50
Save: 79% off
- Men's Figaro Chain Bracelet 14K Yellow Gold 9.0mm 8" BGIMwU9l
- $6,899.99 $91.00
Save: 99% off
- Diamond Bangle Bracelet 1 ct tw Round/Baguette 14K White Gold 7" MSV8n5b4
- $3,499.99 $90.00
Save: 97% off
- Hand-made Bangle 14K Rose Gold Accent Sterling Silver jQAgSgoR
- $149.99 $98.50
Save: 34% off
- Lab-Created Diamond Fashion Bracelet 3 ct tw Emerald/Round 14K White Gold cViTXsvo
- $4,499.99 $92.50
Save: 98% off
- Fancy Rolo Bracelet 14K White Gold 7.75" 21nbYwc1
- $999.99 $93.50
Save: 91% off
- #1 Mom Bracelet 14K Yellow Gold 7" Length Yx0rbIZC
- $1,799.00 $97.50
Save: 95% off
- Infinity Bracelet 1/8 ct tw Diamonds Sterling Silver A6bHf7QX
- $299.99 $98.50
Save: 67% off














