Description
This stylish women's bracelet features the word "love" positioned at four stations along this lustrous curb chain. Fashioned in 14K yellow gold, the adjustable 10-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 27 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 27 mm |
| Height | 27 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Shy Creation Diamond Paperclip Bracelet 3-1/2 ct tw Round 14K Yellow Gold 7" SC55022812V2 NScW500i
- $9,660.00 $92.00
Save: 99% off
- Miami Cuban Link Bracelet Sterling Silver 9" 11.3mm pBs8pndc
- $379.99 $95.00
Save: 75% off
- John Hardy Classic Chain Lab-Created Ruby Bolo Bracelet Sterling Silver, Medium-Large uBpuJnCt
- $1,295.00 $95.00
Save: 93% off
- Paperclip Chain Necklace/Bracelet Set 14K Yellow Gold 24" ieAYem9z
- $1,099.99 $98.00
Save: 91% off
- John Hardy Classic Chain Bracelet Sterling Silver 7.5" nJvXN8v7
- $650.00 $93.50
Save: 86% off
- Italia D'Oro Triangle Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" EvTSPNMh
- $699.99 $94.00
Save: 87% off
- Heart Center Bolo Bracelet 14K White Gold 3YYiyNWr
- $299.99 $99.50
Save: 67% off
- Diamond Bracelet 2-5/8 ct tw Round 10K White Gold Za0SQzUd
- $4,799.99 $99.50
Save: 98% off












