Description
This delightful women's anklet features the word "love" suspended within a lustrous cable chain. Fashioned in 14K yellow gold, the adjustable 10-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 15 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 15 mm |
| Height | 6 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain Bracelet in Silver, Large TmGyuQae
- $595.00 $97.50
Save: 84% off
- Infinity Bracelet 1/8 ct tw Diamonds Sterling Silver/10K Gold SJQYc5PB
- $299.99 $94.00
Save: 69% off
- Men's Curb Chain Bracelet 14K White Gold 6.8mm 8" u9o60uGO
- $3,999.99 $97.00
Save: 98% off
- Lab-Created Opals Diamond Accents Sterling Silver Bracelet XcHhIwcS
- $199.99 $92.00
Save: 54% off
- Heart Anklet Sterling Silver 9.5 Length OKe58aFr
- $74.99 $59.99
Save: 20% off
- Natural Peridot & Lab-Created White Sapphire Line Bracelet Sterling Silver 7.25" XxEsB22B
- $299.99 $90.50
Save: 70% off
- Lab-Created Diamond Tennis Bracelet 1 ct tw Round 14K Yellow Gold 7.25" 0UeLv1rd
- $1,899.99 $94.50
Save: 95% off
- Men's Lab-Created Diamond Bracelet 6 ct tw Round/Baguette 14K Yellow Gold UNSLN5kC
- $3,499.99 $98.50
Save: 97% off












