Description
Lustrous curb links entwine with elegance providing dynamic contrast in this stylish women's anklet. Fashioned in 10K yellow gold, the 10-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 10K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 2.6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 2.6 mm |
| Height | 0.7 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw Round 14K Yellow Gold 8.5" RH51tVIG
- $4,199.99 $96.00
Save: 98% off
- Italia D'Oro Men's Square Link Chain Bracelet 14K Two-Tone Gold 4wawVLtp
- $4,499.99 $94.50
Save: 98% off
- Italia D'Oro Oval Disk Bracelet Blue Enamel 14K Yellow Gold 8" h6Lm8KFf
- $379.99 $97.00
Save: 74% off
- Natural Multi-Color Sapphire Bolo Bracelet 14K Yellow Gold A120TT3u
- $2,499.99 $96.50
Save: 96% off
- Scripted Monogram Bracelet S07juX9Z
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Diamond Bracelet 6 ct tw Round-cut 14K White Gold zQiqIk3y
- $12,999.99 $94.00
Save: 99% off
- Starfish Anklet 1/20 ct tw Diamonds 10K Yellow Gold O9Sol6eu
- $699.99 $98.50
Save: 86% off
- John Hardy Dot 6.5MM Bracelet in Silver and 18K Gold, Small pgXeBHG6
- $695.00 $94.50
Save: 86% off














