Description
A dazzling "LOVE" station shimmers elegantly in the center of this meaningful women's bracelet. Fashioned in 14K rose gold, the adjustable 6.6-inch curb chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 6.6 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 16.2 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 6.6 inches |
| Width | 16.2 mm |
| Height | 4.75 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Diamond Bracelet 4 ct tw Round 10K Rose Gold non7mSvG
- $5,499.99 $98.50
Save: 98% off
- Marco Dal Maso Men's Flaming Tongue Brown Leather Link Bracelet Natural Orange Sapphire Sterling Silver 8" Yf1PZhO3
- $1,170.00 $90.50
Save: 92% off
- Natural Onyx & Tsavorite Bracelet 1/3 ct tw Diamonds Sterling Silver Size Medium/Large 7APnvwNw
- $129.00 $103.20
Save: 20% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw Round 14K White Gold 8.5" DjSxfTfl
- $4,199.99 $99.50
Save: 98% off
- Figaro Chain Bracelet 10K Two-Tone Gold 28xp2O2t
- $950.00 $90.50
Save: 90% off
- Men's Diamond Bracelet 3/8 ct tw Stainless Steel/Ion-Plating Ypv7E5bn
- $699.99 $91.50
Save: 87% off
- Marco Dal Maso Ulysses Men's Marine Link Bracelet Sterling Silver 8" HLUueyxO
- $178.00 $93.00
Save: 48% off
- Stella Valle Letter Q Bangle Bracelet 18K Gold-Plated Brass xKZ3oZjh
- $39.20 $31.36
Save: 20% off














