Description
Versatile and stylish, smooth mariner chain links join together to form this handsome 10.1mm men's bracelet. Crafted in 14K yellow gold, the 8.5 inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 10.1 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 10.1 mm |
| Height | 10.1 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Beaded Anklet 14K White Gold MufnEDgg
- $329.99 $97.50
Save: 70% off
- Le Vian Diamond Bolo Bracelet 2 ct tw 14K Strawberry Gold 1sPlEMeb
- $3,499.99 $99.00
Save: 97% off
- Shy Creation Diamond Paperclip Bracelet 3-1/2 ct tw Round 14K Yellow Gold 7" SC55022812V2 NScW500i
- $9,660.00 $92.00
Save: 99% off
- Men's Diamond Bracelet 3 ct tw Round 10K Yellow Gold 8.5" yyFx1hMd
- $6,699.99 $96.00
Save: 99% off
- Mini Star Bolo Bracelet 14K Yellow Gold F6jecOS6
- $279.99 $92.00
Save: 67% off
- John Hardy Legends Naga Station Bracelet in Silver, Medium 2ErDxim8
- $2,400.00 $97.50
Save: 96% off
- Men's Polished Curb Link Bracelet 14K Yellow Gold v2tKIG0B
- $2,999.99 $92.50
Save: 97% off













