Description
This vibrant women's twisted hinged bangle bracelet features a dynamic hammered design. Fashioned in 14K yellow gold and white rhodium, the 7.25-inch bracelet slips on for your comfort
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Rhodium |
Gold Karat | 14K |
| Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7.25 inches |
| Bracelet Width | 3 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.25 inches |
| Width | 3 mm |
| Height | 7.25 mm |
Recommended Products
- Lab-Created Diamond Tennis Bracelet 12 ct tw Round 14K White Gold 7.25" ce7NMAhq
- $15,999.99 $97.00
Save: 99% off
- Marco Dal Maso Men's Black Diamond Accent Bracelet Brown Enamel Sterling Silver 8" 9av2IQyu
- $218.00 $94.50
Save: 57% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 1-3/8 ct tw Round 10K White Gold 0jhkEFfZ
- $1,199.99 $91.50
Save: 92% off
- Heart Link Bracelet Sterling Silver ErU1HDZe
- $59.99 $47.99
Save: 20% off
- John Hardy Classic Chain 5MM Bracelet in Silver with Diamonds, Medium 09GUFYhf
- $2,900.00 $96.50
Save: 97% off
- John Hardy Classic Chain 7.5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Small pbJMhXvG
- $850.00 $98.50
Save: 88% off
- Seven-Row Slip-on Bangle Sterling Silver k73dqn2s
- $149.99 $96.50
Save: 36% off
- Diamond Infinity Bracelet 1/3 ct tw Black/White Sterling Silver 5FX0SXeD
- $339.99 $98.50
Save: 71% off












