Description
A puffed heart containing a graceful floral filigree pattern dangles from the toggle clasp of this pretty bracelet for her. The 7.75-inch link chain is fashioned in sterling silver.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.75 inches |
| Bracelet Clasp Type | Toggle |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 32 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.75 inches |
| Width | 32 mm |
| Height | 40 mm |
| Clasp Type | Toggle |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Diamond Curb Bracelet 1 1/5 ct tw Round 10K Yellow Gold tnPXBDMg
- $3,699.99 $91.00
Save: 98% off
- Le Vian Diamond Bracelet 4-1/4 carat tw 14K Strawberry Gold tumLDBBR
- $10,999.99 $93.50
Save: 99% off
- Natural Onyx & Tsavorite Bracelet 1/3 ct tw Diamonds Sterling Silver Size Medium/Large 7APnvwNw
- $129.00 $103.20
Save: 20% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 1/2 ct tw Round 10K White Gold Fshg9VVR
- $599.99 $93.50
Save: 84% off
- Men's High-Polish Anchor Link Bracelet 14K Yellow Gold 8" 3rTJ4Txu
- $3,499.99 $93.50
Save: 97% off
- Aquamarine Bracelet Sterling Silver erEH0MM1
- $419.99 $98.50
Save: 77% off
- Puffy Mariner Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" 2pcv0FCz
- $299.99 $95.00
Save: 68% off
- Lab-Created Blue Sapphire & Lab-Created White Sapphire Tennis Bracelet Sterling Silver 4l3J8k8c
- $149.99 $98.50
Save: 34% off












