Description
Striking high-polish mirror links brighten two nestled chains in this chic women's anklet. Fashioned in 14K yellow gold, the 10-inch link chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Fashion |
| Bracelet Width | 6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 6 mm |
| Height | 11 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Fashion |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain Curb Link Bracelet Sterling Silver, Medium esCbHmfS
- $725.00 $90.00
Save: 88% off
- Cuff Bangle Bracelet Sterling Silver h7lgzCkb
- $249.99 $98.50
Save: 61% off
- Vera Wang WISH Diamond Bracelet 1/3 ct tw Round 10K White Gold UF8CAXtR
- $4,800.00 $99.00
Save: 98% off
- John Hardy Classic Chain Bracelet Sterling Silver - Medium s3vvyVO2
- $995.00 $97.00
Save: 90% off
- Men's Figaro Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.0mm 8" 36tr1KlW
- $4,999.99 $91.50
Save: 98% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 1-3/8 ct tw Round 10K Rose Gold THagUWft
- $1,199.99 $91.00
Save: 92% off
- Fancy Link Bracelet Sterling Silver pPhXmPzF
- $249.99 $98.50
Save: 61% off
- Wave Bolo Bracelet 1/2 ct tw Diamonds 10K Tri-Color Gold 0diZOi6J
- $1,299.99 $94.50
Save: 93% off














