Description
Dynamic wheat patterns border the top and bottom of this stylish women's hinged bangle bracelet. Fashioned in 14K yellow gold with white rhodium accent, the 7.5-inch bracelet secures in place with a box clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Rhodium |
Gold Karat | 14K |
| Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Bracelet Width | 6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 6 mm |
| Height | 7.5 mm |
| Clasp Type | Box |
Recommended Products
- Faux Leather Rubber Bracelet Stainless Steel VNu6fHV6
- $89.99 $71.99
Save: 20% off
- John Hardy Dot Bracelet Sterling Silver/ 18K Yellow Gold daLtvEIr
- $750.00 $95.00
Save: 87% off
- Men's Tiger Eye Quartz Bolo Bracelet Rose-Tone Stainless Steel 816uU2Qw
- $149.99 $92.50
Save: 38% off
- Lab-Created Ruby Anklet Diamond Accents 10K Yellow Gold RSBwNQf9
- $599.99 $99.00
Save: 83% off
- Stella Valle Color Bangle Bracelet Purple Ceramic Over Brass KszKgSad
- $44.00 $35.20
Save: 20% off
- Engravable Heart Bracelet Sterling Silver vSbBHCaI
- $199.99 $97.00
Save: 51% off
- Polished Disc Bracelet 14K Yellow Gold XQS1Jrvw
- $499.99 $90.50
Save: 82% off












