Description
Elegant oval-shaped links are embellished with distinctive pink enamel in this sophisticated women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.5-inch chain secures in place with a spring ring clasp. From the Italia D'Oro Colori Costa Collection.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Enamel |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 11.93 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 11.93 mm |
| Height | 20.32 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Le Vian Chocolate Diamonds Bolo Bracelet 2 ct tw 14K Honey Gold O4iv1EaB
- $3,499.99 $91.50
Save: 97% off
- John Hardy Classic Chain 7.5MM Bracelet in Silver with Diamonds, Small HZWqtza2
- $1,450.00 $97.50
Save: 93% off
- Heart Bangle Sterling Silver 14K Rose Gold Accents A9v7tpcy
- $319.99 $95.50
Save: 70% off
- Men's High-Polish Link Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" hrddnu7A
- $3,099.99 $90.50
Save: 97% off
- John Hardy Bamboo Bangle Bracelet Sterling Silver Medium 2xjWOlDn
- $1,395.00 $98.50
Save: 93% off
- Diamond Cuban Link Bracelet 2-7/8 ct tw Round 10K White Gold 7" lvHUvPXN
- $4,699.99 $96.50
Save: 98% off
- Clemson University Anklet Sterling Silver 9" oPiwOroR
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Diamond Heart Bracelet 1/4 ct tw Black/White Sterling Silver KAdyODcn
- $289.99 $97.50
Save: 66% off














