Description
Vibrant knotted links intertwine with one another in this spectacular women's bracelet. Fashioned in 14K two-tone gold, the hollow 7.5-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Two-Tone |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 8 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 8 mm |
| Height | 8 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Men's Lab-Created Diamond Bracelet 2 ct tw Round 14K White Gold 8.5" O4TBEfp6
- $2,499.99 $95.50
Save: 96% off
- Lab-Created Diamond Tennis Bracelet 1 ct tw Round 14K Yellow Gold 7.25" 0UeLv1rd
- $1,899.99 $94.50
Save: 95% off
- Curb Chain Set Two-Tone Stainless Steel 85GKK64s
- $179.99 $94.50
Save: 47% off
- Le Vian Diamond Bracelet 3-5/8 ct tw Round 14K Honey Gold 7" iPCvQFGI
- $7,999.99 $94.50
Save: 99% off
- Diamond Tennis Bracelet 2 ct tw Round 10K Yellow Gold 7.25" nelvDydU
- $3,999.99 $90.50
Save: 98% off
- Figaro Chain Bracelet Sterling Silver FEp2d7Uo
- $49.99 $39.99
Save: 20% off
- Men's Fancy Link Bracelet 14K White Gold 7.4mm 8" bzXsXJvv
- $3,119.99 $98.00
Save: 97% off
- Rope Chain Bracelet 14K Tri-Color Gold 7.5" XleyBx7D
- $950.00 $95.50
Save: 90% off












