Description
Inspired by ancient Greece, this beautiful bracelet for her features distinctive links crafted of 10K yellow, white, and rose gold. The 7.25-inch bracelet fastens with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Tri-Tone |
Gold Karat | 10K |
| Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.25 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 4.4 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.25 inches |
| Width | 4.4 mm |
| Height | 1.6 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Polished Infinity Anklet 14K Yellow Gold PUkntkMA
- $399.99 $95.50
Save: 76% off
- Le Vian Diamond Bracelet 2 ct tw Round 14K Honey Gold 7" rdlxybQi
- $4,999.99 $98.50
Save: 98% off
- Amethyst Anklet Sterling Silver 9 Length JaWVE3eD
- $129.99 $94.00
Save: 28% off
- Diamond Tennis Bracelet 3 ct tw Round 14K White Gold AXWHhUwc
- $5,500.00 $95.50
Save: 98% off
- Heart Link Anklet Sterling Silver 10 -11 Length nWKDwRdS
- $79.99 $63.99
Save: 20% off
- Marco Dal Maso Men's Warrior Link Bracelet Sterling Silver 8" 4OjQraca
- $437.00 $96.50
Save: 78% off
- Shy Creation Diamond Pave Bangle Bracelet 2-1/5 ct tw Round 14K White Gold SC55010777V2ZS n0egB8Zz
- $6,500.00 $97.50
Save: 99% off
- Marco Dal Maso Ulysses Men's Marine Link Bracelet Sterling Silver/18K Rose Gold-Plated 8" dtDySCXu
- $202.00 $98.50
Save: 51% off













