Description
Encircle your wrist with this bold and stylish 7-inch 14K yellow gold hinged bangle bracelet. The 7.0mm wide bangle features a twisted design and secures in place with a box clasp catch clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Bracelet Width | 3 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 3 mm |
| Height | 7 mm |
| Clasp Type | Box |
Recommended Products
- Diamond Tennis Bracelet 3-1/2 ct tw Round/Baguette 14K Yellow Gold RqxX6rI3
- $6,699.99 $98.50
Save: 99% off
- Bismark Chain Bracelet 14K White Gold 7.5" Length ovWJ5eYh
- $799.99 $95.50
Save: 88% off
- Marco Dal Maso Ulysses Men's Polished Marine Link Bracelet Sterling Silver 8" 0YWrtJKw
- $178.00 $92.50
Save: 48% off
- Le Vian Diamond Bolo Bracelet 2 ct tw 14K Strawberry Gold 1sPlEMeb
- $3,499.99 $99.00
Save: 97% off
- Diamond Bolo Bracelet 1/6 ct tw Round-cut Sterling Silver t8iGqamN
- $244.99 $95.50
Save: 61% off
- Link Bracelet Sterling Silver mxoKwjZr
- $179.99 $94.00
Save: 48% off
- John Hardy Classic Chain Natural Emerald Bolo Bracelet Sterling Silver, Medium-Large kULrulnZ
- $1,495.00 $98.50
Save: 93% off
- Shy Creation Sapphire Bracelet 1/5 cttw Diamonds 14K Gold SC55005033 c0SIfJYQ
- $1,280.00 $97.50
Save: 92% off












