Description
A dazzling "mama" station shimmers elegantly in the center of this meaningful women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the adjustable 6.6-inch cable chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 6.6 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 17.35 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 6.6 inches |
| Width | 17.35 mm |
| Height | 3.25 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 2-1/4 ct tw Round 10K White Gold 5AJUEQ8B
- $1,699.99 $99.50
Save: 94% off
- Dog Bones and Paws Bracelet Sterling Silver kztnoyEq
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Shy Creation Diamond Bangle Bracelet 3-3/4 ct tw Round/Baguette 14K White Gold 9pUUgJhH
- $11,980.00 $91.50
Save: 99% off
- Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" EY9xNOMV
- $999.99 $94.00
Save: 91% off
- John Hardy Classic Chain Station Bracelet Black Sapphire Sterling Silver 7urZD4bl
- $595.00 $99.50
Save: 83% off
- Men's Lab-Created Diamond Bracelet 3-1/3 ct tw Round/Baguette 14K Yellow Gold lkBfdxv3
- $1,949.99 $92.50
Save: 95% off
- Men's Link ID Bracelet 14K White Gold 10.0mm 8" pVNqSwA7
- $2,599.99 $90.50
Save: 97% off
- Diamond Bracelet 4 ct tw Round 10K White Gold mxRVPmLV
- $5,499.99 $97.50
Save: 98% off














