Description
Dazzling black leather cord entwines with striking woven foxtail links in this stunning men's double bracelet from Marco Dal Maso. Fashioned in 18K yellow gold-plated sterling silver, the 16-inch bracelet secures in place with a snap-lock clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 18K Gold Plate |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 16 inches |
| Bracelet Clasp Type | Snap-Lock |
| Bracelet Chain Type | Fashion |
| Bracelet Width | 9.3 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 16 inches |
| Width | 9.3 mm |
| Height | 4 mm |
| Clasp Type | Snap-Lock |
| Chain Type | Fashion |
Recommended Products
- Natural Emerald Bolo Bracelet 1/6 ct tw Diamonds 10K White Gold yhfAvbrh
- $899.99 $95.50
Save: 89% off
- John Hardy Cultured Freshwater Pearl Double Wrap Bracelet Sterling Silver 14" SA8XlhWy
- $695.00 $98.50
Save: 86% off
- Shy Creation Diamond Bangle Bracelet 3-3/4 ct tw Round/Baguette 14K White Gold 9pUUgJhH
- $11,980.00 $91.50
Save: 99% off
- Diamond Bracelet 1/15 ct tw Round-cut Sterling Silver 8vOt6fiY
- $129.99 $90.50
Save: 30% off
- Diamond Tennis Bracelet 4 ct tw Round 14K White Gold eftMAkQk
- $6,999.99 $99.00
Save: 99% off
- Pave Curb Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" JSEdyf6o
- $999.99 $99.00
Save: 90% off
- Lab-Created Rubies Diamond Accents Sterling Silver Bracelet FweGplc2
- $199.00 $97.00
Save: 51% off
- Lab-Created Diamond Bolo Bracelet 2 ct tw Round 14K Yellow Gold 8kEGFpit
- $2,999.99 $97.00
Save: 97% off














