Description
Bold black ion-plated stainless steel links and bar links of blue ion-plated stainless steel distinguish this 8.5-inch bracelet for him. Approximately 15mm in width, the bracelet secures with a box clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Color | Black |
| Metal Plating Type | Ion-Plated |
| Plating Colour | Multi |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Bracelet Width | 15 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Width | 15 mm |
| Height | 8.5 mm |
| Clasp Type | Box |
Recommended Products
- John Hardy Legends Naga Station Bracelet Sterling Silver wUD8Z0of
- $375.00 $95.00
Save: 75% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 1-5/8 ct tw Round 10K Yellow Gold 11RmxEaA
- $1,499.99 $97.00
Save: 94% off
- Diamond Tennis Bracelet 3 ct tw Round 14K White Gold 7" ACRKp3JQ
- $6,000.00 $93.50
Save: 98% off
- Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round Sterling Silver kwzULWhi
- $629.99 $99.00
Save: 84% off
- Textured Link Bracelet 14K Rose Gold D1BFIzk4
- $1,399.99 $96.00
Save: 93% off
- Heart Link Bracelet Sterling Silver ErU1HDZe
- $59.99 $47.99
Save: 20% off
- Diamond Tennis Bracelet 1-1/2 ct tw Round-cut 14K White Gold LlMsTN6X
- $3,999.99 $90.00
Save: 98% off
- John Hardy Classic Chain Lab-Created Garnet Bolo Bracelet Sterling Silver, Small-Medium bbhiF4QC
- $895.00 $95.50
Save: 89% off













