Description
Display your collegiate pride for all to see with this meaningful Notre Dame University bar bolo bracelet. Fashioned in sterling silver, the 9-inch bracelet secures in place with a bolo clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Bolo |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 5.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 5.5 mm |
| Height | 38 mm |
| Clasp Type | Bolo |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Cuff Bangle Bracelet Sterling Silver 4KMWwzsw
- $299.99 $93.50
Save: 69% off
- Cable Chain Anklet 14K Yellow Gold 10" TeH9RjGy
- $349.99 $93.50
Save: 73% off
- John Hardy Classic Chain Pull Through Bracelet, Silver, Hammered Gold, Small - Medium bmBku7xu
- $495.00 $99.50
Save: 80% off
- Fancy Link Anklet 14K Yellow Gold 9" SnGh6Spc
- $349.99 $91.00
Save: 74% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 1-5/8 ct tw Round 10K White Gold Mh0vQZxr
- $1,499.99 $99.50
Save: 93% off
- John Hardy Men's Classic Chain Heishi Bracelet Sterling Silver - XL 9oE8iaOm
- $595.00 $96.50
Save: 84% off
- Mesh Stretch Bracelet 14K Yellow Gold djZaay87
- $349.99 $91.00
Save: 74% off
- Infinity Bracelet 1/8 ct tw Diamonds Sterling Silver A6bHf7QX
- $299.99 $98.50
Save: 67% off













