Description
Keep your collegiate pride close to your heart with this meaningful Ohio State University anklet. Fashioned in sterling silver, the 9-inch anklet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 9 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 9 mm |
| Height | 10 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Hearts Desire Diamond Bracelet 2 ct tw Round 18K Yellow Gold 3dAU8cGC
- $3,499.99 $93.00
Save: 97% off
- Diamond Bolo Bracelet 4 ct tw Round-cut 14K White Gold mF4XRTwO
- $5,249.99 $91.00
Save: 98% off
- Marco Dal Maso Men's Acies Thin Bangle Bracelet Red Enamel Sterling Silver 7" DMwIpPuf
- $443.00 $95.50
Save: 78% off
- Diamond Bracelet 3-1/2 carats tw Round 14K Yellow Gold 5P1ea5qs
- $5,999.99 $95.00
Save: 98% off
- Bangle Bracelet 14K White Gold 7 Length fwvo3hFL
- $429.99 $93.50
Save: 78% off
- Disk Anklet 14K Yellow Gold 9" GFPO2Cna
- $329.99 $94.00
Save: 72% off
- LALI Jewels Cultured Freshwater Pearl Bracelet 14K White Gold HrYCXSyk
- $179.99 $93.00
Save: 48% off
- Paperclip Chain Necklace/ Set Ion-Plated Stainless Steel 18" aNInQYux
- $139.00 $95.50
Save: 31% off












