Description
Dynamic high-polish mesh links nestle the length of this glamorous women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.25-inch bracelet secures in place with a box clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.25 inches |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 6.75 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.25 inches |
| Width | 6.75 mm |
| Height | 7.25 mm |
| Clasp Type | Box |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Le Vian Natural Morganite Bolo Bracelet 1/5 ct tw Diamonds 14K Strawberry Gold 1wontjuf
- $2,999.99 $96.50
Save: 97% off
- Oval Link Anklet Sterling Silver 10 Length fN6fxdJX
- $69.99 $55.99
Save: 20% off
- Pnina Tornai Diamond Tennis Bracelet 3 ct tw Round 14K Rose Gold 7" Lpa3iKtL
- $2,999.99 $98.50
Save: 97% off
- Men's Diamond Bracelet 1/10 ct tw Round Gold Ion-Plated Stainless Steel vJbrn312
- $179.99 $90.50
Save: 50% off
- High-Polish Heart Anklet 14K Yellow Gold 10" q8beeCNH
- $429.00 $98.00
Save: 77% off
- John Hardy Classic Chain Bracelet 5/8 ct tw Diamonds Sterling Silver Gh1qf8WC
- $2,900.00 $96.50
Save: 97% off
- Rolo Chain Bracelet 14K White Gold 7.25" UpRdXyhA
- $599.99 $99.50
Save: 83% off
- Diamond Cuban Link Bracelet 2-7/8 ct tw Round 10K White Gold 7" lvHUvPXN
- $4,699.99 $96.50
Save: 98% off












