Description
Graceful golden butterflies are lined wing-to-wing in this playful women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Fancy |
| Bracelet Width | 7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 7 mm |
| Height | 7 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Fancy |
Recommended Products
- Pesavento Polvere Di Sogni Teardrop Bead Bracelet Sterling Silver/18K Rose Gold-Plated Xf5lobkM
- $192.50 $92.50
Save: 52% off
- John Hardy Classic Chain Station Pull Through Bracelet , Silver, Gemstone, Small - Medium zbfHHYu8
- $895.00 $92.50
Save: 90% off
- High-Polish Bismark Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" VdrhqbaC
- $1,399.99 $93.00
Save: 93% off
- Diamond Bracelet 3 ct tw Round 14K White Gold k6AaNGxk
- $6,799.99 $97.50
Save: 99% off
- Diamond Bangle 2 ct tw Round 14K White Gold t3tBYvkN
- $5,900.00 $99.00
Save: 98% off
- Men's Polished Curb Link Bracelet 14K Yellow Gold v2tKIG0B
- $2,999.99 $92.50
Save: 97% off
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 2-1/4 ct tw Round 10K Yellow Gold 6FoC5De1
- $1,699.99 $90.00
Save: 95% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw Round 14K Yellow Gold 8.5" QDZ0azI0
- $3,999.99 $96.00
Save: 98% off












